Esiletõstetud postitus

Aavikute muuseumis laupäeval, 4.märtsil kell 12 saab võidu luulet ette kanda!

IX Üleriigiline Koidula luulekonkurss täiskasvanutele   Väärikaks Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigilise täiskasvanu...

neljapäev, 20. märts 2014

Saarema Keskraamatukogus

Mängud Saaremaa Keskraamatukogus
    Dobble –Dobble on lihtne kujundite äratundmise mäng, kus mängijad üritavad leida kahel kaardil sarnast             kujundit. Kogu pakis on 55 kaarti. Igal Dobble kaardil on kaheksa erinevat sümbolit, mille suurus varieerub           kaardilt kaardile. Ükskõik millisel kahel kaardil on olemas ainult üks ühine sümbol. Tavalise Dobble mängu           puhul avatakse kaardid üksteise järel.


    Lotte pildikas – „Lotte Pildikas“ on lõbus täringuga kombineerimismäng lastele alates kolmandast eluaastast. Mängus on palju võimalusi, kuidas ühendada omavahel Lotte ja paljude tema sõprade pea-keha-jalad-jalatsid. Kokku on karbis 19 tegelast. Selles mängus on vaja nii õnne, nutikust kui ka head tähelepanuvõimet. Mängimine on lõbus nii sõpradega kui ka üksi! "Lotte Pildikas" lauamängu idee Katrin Ojasalu. Illustratsioonid Heiki Ernits ja Mariann Joa

  

    Eestimaa mäng - Mängi kogu perega lõbusat ja harivat “Eestimaa mängu” – reisi täringut veeretades läbi Eesti,   vasta põnevatele küsimustele, täida üllatusülesandeid ja pane kokku Eestimaa pusle!
  Saad teada, millisele daamile peab tänulik olema Võru linn ja millal ilmutab end üks väga kuulus Läänemaa         daam, kes on tõrvakõplane või hoopis seda, mida tegi Tõrva kõrtsmik, et külastajad tema nõusid pihta ei             paneks. Ja palju-palju muud oma kodumaa kohta! Sobib mängimiseks alates 4. eluaastast.
  Karbis on mängulaud, mängunupud, täring, neli Eesti maakondade puslet, 50 küsimuskaarti 750 küsimuse ja       üllatusülesandega ning mänguõpetus.

    Mets - Paariskaartidega mäng „Mets“ on huvitav ja arendav lauamäng. Karp sisaldab 60 pildikaarti (30 paari) ja ühte erikaarti, mängulauda, viite loteriialust ja mängu kasutusjuhendit.
Komplektis on seitse mängu:
Neli mängu 1,5–3aastastele ning kolm mängu 3-7aastastele.
Lauamängu „Mets“ läbiv teema on Eesti loodus ja mets. Mängud arendavad mälu, tähelepanuoskust ja keskendumisvõimet. Hea võimalus lapsevanemal koos lapsega või lastel omavahel mängida ja õppida. Kõik tekstid kaartidel ja mängulaual on trükitähtedega, laps saab ise lugeda või lugema õppida. Karbis on ka inglisekeelne juhend, hea võimalus keeleõppeks neile, kelle emakeel ei ole eesti keel. Sobib kingituseks ka väljaspool Eestit elavatele tuttavatele. Mängu kestvus:                                                                                     30 min Mängijate arv: 1-5 Soovituslik vanus: 1,5+

    Lauamäng 4 ritta - Neli-ritta on kahe mängija vaheline lauamäng, milles mängijate ülesanne on enne vastast ritta saada - kas siis horisontaalis, vertikaalis või diagonaalis - neli nuppu. Mängulaud on võrestik 6-st reast ja 7-st veerust. Sisu: 21 kollast nuppu, 21 punast nuppu ja üks mängualus   Lauamäng Lotte - Kes on Leiutajateküla kõige nutikam leiutaja? Selline, kes oskab vedrust ja vanast pajast valmistada uhke lennumasina? Või korstnajupist ja lömmis pasunast tubli traktori? Löö kampa ja tule koos Lotte ning ta seltsilistega Leiutajateküla kõigi aegade kõige vägevamale võiduleiutamisele!
Uus kodumaine lauamäng sobib nii vanaemale kui mürsikule, nii akadeemikule kui koolieelikule! Lõbu on laialt ja haiget ei saa keegi. Vägivallavaba mängu autoriteks on Asko Künnap ja Priit Isok lauamängukirjastusest Revaler.
Mäng on välja töötatud koos Lotte joonisfilmi autorite Janno Põldma ja Heiki Ernitsaga - Leiutajateküla kujutava suure mänguväljaku ja filmist tuttavad tegelased joonistas loomulikult Heiki.
Mänguväljakul liigutakse ringi ökoloogiliselt põhjendatud tõukerataste, suuskade, purjepaatide ja kuumaõhupallidega, otsitakse kokku vahvat vanavara ja ehitatakse sellest kogu Leiutajateküla hüvanguks uusi leiutisi. Võidab see, kes on mängu lõpuks saanud valmis kõige rohkem leiutisi. Tema võib uhkusega kanda tiitlit Leiutajateküla Meisterleiutaja. Au ja kuulsus talle!
Mängukomplekti kuulub: 39 liikumiskaarti liikumiseks maas, õhus ja vees; 48 kasulikku juppi leiutiste täiendamiseks; 16 leiutistekaarti põnevate masinatega; 5 Lotte joonisfilmist tuttavat kangelast ja suur ja värviline mänguväljak, millel näha kogu Leiutajateküla ja selle looduskaunis ümbrus. Me lubame veelkord – haiget ei saa keegi! Soovituslik vanus: 5+.

    Scrabble eestikeelne - Scrabble sobib suurepäraselt ühiseks ajaviiteks tervele perele või mängimiseks koos sõpradega. Arendab keeletaju, taiplikkust ja loomingulisust.
Scrabble põhimõte on
täheklotsidest spetsiaalsel mängulaual sõnade koostamine. Mängu lõpuks näeb laud välja nagu lahendatud ristsõna. Seejuures annavad erinevad tähed erineva arvu punkte ning punktisumma sõltub ka sõnade asetusest mängulaual. Mängu lõppedes arvutatakse punktid kokku ja selgitatakse võitja. Mängijaid: 2- 4. Soovitatav vanus: 10+


  Tähetund - Annika Kilgi koostatud kaardikomplekt kujutab endast metafoorsete liitsõnade äraarvamise mängu. Mõlemas pakis on 75 kaarti. Igaühel neist on ülekantud tähendusega liitsõna, näiteks täht + tund = tähetund, mis on metafoor elu kõrghetke kohta. Mängu eesmärk on seletada kaaslastele liitsõna tähendust, ilma et sõna ennast mainitaks. Mängimiseks on mitu võimalust. Mängu kestvus: 10 min. Mängijate arv: 2-30. Soovituslik vanus: 12+ .


   CONTACT - ainulaadne võimalus proovida elu Pariisis ja märkamatult muudkui mängides hakata peagi prantsuse keeles sujuvalt suhtlema. Mängus sisaldub: 49 kultuuriteadmiste kaarti  40 üksinda lahendatavat igapäevaelu olukorra kaarti  41 suhtlussituatsiooni kaarti  40 miimika-kehakeele kaarti  16 väljakutse kaarti, mis on enamasti idiomaatilised väljendid  16 sõnavara laiendamise kaarti  10 puhkepausi kaarti  20 Euroopa riigi kodaniku mängulist passi  6  ise kujundatavat kasepuidust nuppu   1 mänguväli, milleks on kunstniku kujundatud Pariisi kaart 1 lehekülg inglise keelseid mängu reegleid.Mängu juurde kuuluvad mitmed tasuta allalaaditavad lisad, mis hõlbustavad õppimist ja elavdavad mängimist. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar