reede, 29. august 2014

VÄLGUVARAS Rick Riordan

Teate, mina ei tahtnud olla poolevereline. Kui sa loed seda raamatut sellepärast, et ka sina arvad end olevat pooleverelise, siis soovitan sul selle raamatu kohe käest panna. Usu seda valet, mida iganes su ema või isa sulle su sünni kohta rääkisid, ja ürita oma normaalse eluga edasi minna.

Pooleverelise elu on ohtlik. Hirmus. Suurema osa ajast üritatakse sulle väga valusal ja ebameeldival moel otsa peale teha.

Kui sa oled tavaline laps ja sa loed seda raamatut sellepärast, et pead kogu seda lugu väljamõeldiseks -  suurepärane. Lase edasi. Ma kadestan sind, sest sina võid uskuda, et seda kõike pole kunagi juhtunud.

Tervitagem Percy Jacksonit, keda visatakse järjekordsest koolist välja. Percy ei ole  halb, aga temaga juhtuvad igasugused asjad. Näiteks matemaatikaõpetaja proua Dodds, kes teda tappa proovib ja keda pärast keegi ei mäleta. Selline olukord ajaks igaühel närvi püsti (või tekitab tunde et oled veidike hull). Siis tuleb välja et ta parim sõber inimeseks maskeerunud saatür, tema isa on üks Kreeka jumalatest (jah, tundub et nad on päriselt olemas) ning kogu see krempel on alles probleemide algus…

Sest järsku on Percy isal abi vaja. See saab tähendada vaid üht – retke koos saatür Groveri ning Athena taibuka tütre Annabethiga, mille käigus kohtutakse nii mõnegi tegelasega (näiteks sõjajumal Arese või Medusaga) ning jõutakse New Yorgist Hadese allilma välja.

Pikk jutt lühidalt – VÄGA HEA RAAMAT. Lugege kindlasti. Lugu on põnev ja kaasahaarav ja peategelasel (kes ise lugu jutustab) on väga hea huumorimeel ning lugu on täis kreeka mütoloogilisi tegelasi ja legende (üks põhjustest, miks lugedes meenub just Harry Potter). Saab nalja ja põnevust ja kõike-kõike head. Ja ei tasu muretseda kui Kreeka mütoloogiaga väga kursis ei ole, sest kõik saab ära seletatud. Loo sees muidugi.

p.s. Mina ei ole ainuke, kes arvab, et raamat on hea. Noorem vend luges ka raamatu rekordkiirusel läbi, sest „põnev oli“. Ja muidugi on olemas ka raamatu põhjal valminud film.

Tundub, et üks tänapäevaseid legende on algamas. Jään põnevusega järge ootama.


Liisi

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar