neljapäev, 4. veebruar 2016

Veel mänge laste lugemissaalis
Mängud Saaremaa Keskraamatukogus
Minu esimene Trivia – MINU ESIMENE TRIVIA võimaldab lapsel kasutada oma fantaasiat, leidlikust ning teadmisi oma maailmast! Küsimustele vastuste leidmine ning ülesannete lahendamine on lõbus ning nende käigus saab laps uusi teadmisi omandada!
Veereta suurt puust täringut, lahenda neli ülesannet, kogu loomapilte ning aseta need alusele. Kui oled kokku kogunud kõik neli, suundu finiši poole ning vasta kõige viimasele küsimusele! Või äkki veeretasid täringul hoopis öökulli? Siis sinu ülesanne on teisele mängijale küsimus välja mõelda!
MINU ESIMENE TRIVIA soodustab lapse ja täiskasvanu vahelist suhtlemist sest täiskasvanu osaleb mängus „targa öökullina“. Suurtel küsimuskaartidel on ligi 400 küsimust ning 96 värvilist pilti, suur puutäring on kerge veeretada ning puust mängunuppudega lihtne liikuda. Avatud küsimuste tõttu saab seda mängu mängida üha uuesti ja uuesti!
Mängijaid: 2-4, Vanus: 4+, Kestvus: 20+ min.


MEES, KES TEADIS USSISÕNU – Muinas-Eesti on langemas ja võimust võtmas raudmehed ja preestrid. Maarahvas ei mõista enam Ussisõnu ja peab nüüd tulutult põllul orjama. Ära vannu alla, astu kurjale vastu! Selle tarvis on karbis varjul 80 kaarti ohtudest kubisevate maastike ja raamatust tuttavate sõprade ja vaenlastega. Lisaks veel nupud ning 5 vägevate ussimärkidega puutäringut. Kaartidest koostatav mänguplats saab iga mäng uus ja seiklus kordumatu!
Mängijaid: 2-5, Vanus:9-99, Kestvus: 60 min.ANNA & ELSA - Liitu appi pääste ekspeditsioonile nimega Arendelle’i Kuningriik. Printsess Anna ja tema sõbrad proovivad ületada mitmeid lõkse ja takistusi teekonnal, et päästa oma õde Elsa ja kogu Kuningriik. Mis võidab jää või armastus?
 Mängijaid: 2-6, Vanus: 5-99, Kestvus: 15 min.TUBATEATER – Lõbus äraarvamismäng tervele perele! Kas suudad ette kujutada hambaid pesevast Draculast või kokutavat konna? Selles Tubateatri mängus saab terve pere etendada lõbusaid ja hulle asju. Veereta kahte täringut, et teada saada, kes sa oled ja mida sa teed ning teised mängijad püüavad seda sinu liigutuste, oleku ja näoväljenduste järgi ära arvata. Kui keegi arvab õigesti, saate mõlemad mängulaual edasi liikuda- aga ole ettevaatlik, mängija, kes hakkab naerurünnaku käes naerma, peab ühe sammu tagasi astuma!
Mängijaid: 3-6, Vanus: 7+, Kestvus: 20+ min.LEIA LOOMAD – Mälu- ja peitusmäng 3-6 väikesele otsijale alates 5. eluaastast.
Talumees tunneb kõiki oma loomi väga hästi. Lõunaajal peitust mängides teab ta täpselt, kus mingi loom end peidab. Kuid… keegi on puudu! Kolm looma on vaja üles leida. Kas mängijad tulevad sellega toime?
Talumehe käes on kaart kadunud loomade pildiga. Ülejäänud mängijad vaatavad hoolikalt laual olevaid kaarte ja püüavad aru saada, mis loomad on peitu pugenud. Ainult kõige tähelepanelikum ja terasem mängija suudab kõik kadunud loomad üles leida!
Mängijaid: 3-6, Vanus: 5+, Kestvus: 15-20 min.KES KEDA SÖÖB? – Mängijad moodustavad kaartidega mängulauale loodusest tegelikult eksisteerivaid toiduahelaid, jahtides ja süües metsas toitu ning konkureerides üksteisega parimate palade pärast. Mängu võidab see, kes kogu ära söödud toitude pealt enim punkte.
Mängijaid: 2-4, Vanus:7-99, Kestvus: 15 min
MUST TULP – Nende kaartidega mängides õpib laps nimetama Eestis õitsevaid tuntumaid kevadlilli ning kirjeldama nende välimust.
Pildilogo: Kui kaartide tagumised pooled õigesti kokku panna, saate kauni lillepildi.
Kaartidega on võimalik erinevaid viise mängida.

Story Cubes – Kas sul õnnestub ühendada kõik 9 pilti samaks looks? Rory’s Story Cubes on lõpmatu inspiratsiooniallikaks, mis paneb kujutlusvõime tööle igas vanuses mängijatel. Lõbus ajaviide üksi või mitmekesi mängimiseks. Vanus: Alates 6 eluaastast.
ELAS KORD… - Mängijad veeretavad kordamööda täringut ja tõmbavad pakist kaarte. Iga kaardi peal on pilt – need kujutavad taimi, loomi, esemeid, igasuguseid muid nähtusi. Mängu käigus mõtlevad mängijad üheskoos välja loo, mille iga lauset illustreerib mõni väljakäidud kaart. Iga uus kaart lubab mängijal loosse ühe lause lisada. Mängu eesmärk on valmis teha põnev muinasjutt ja sealjuures võimalikult palju kaarte koguda.
„Elas kord…“ on lõbus mäng kogu perele! See arendab kujutlusvõimet ja loovust, rikastab sõnavara ning treenib mälu ja tähelepanuvõimet.
See, milline muinasjutt välja tuleb, sõltub mängijate vanusest ja kujutlusvõimest. Näiteks:
Konn hüppas rohu sees…
Kummitus lendas ta juurde…
Ja kutsus konna lõunat sööma…

või
Aasal istus konn…
Järsku ilmus sinna hirmsa huilgamise saatel kummitus…
Ja klõbistas ähvardavalt noa ja kahvliga…
Mängijaid: 2-5, Vanus: 7+, Kestvus: 30 min. Lauamäng LOTTE – Kes on Leiutajateküla kõige nutikam leiutaja? Selline, kes oskab vedrust ja vanast pajast valmistada uhke lennumasina? Või korstnajupist ja lömmis pasunast tubli traktori? Löö kampa ja tule koos Lotte ning ta seltsilistega Leiutajaküla kõigi aegade kõige vägevamale võiduleiutamisele!
See on hoogne ja trikikas lauamäng kahele kuni viiele väikesele ja suurele Lotte sõbrale, kus lõbu on laialt ja haiget ei saa keegi. Sobib nii vanaemale kui mürsikule, nii akadeemikule kui koolieelikule!
Mängijaid: 2-5, Vanus: 5-99, Kestvus: 45 min.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar