kolmapäev, 23. november 2016

näitus KUNST JA KESKKOND // ARTS & ENVIRONMENTSaare Maakonna Keskraamatukogu I korrusel on oma töödega väljas Sille Riin Rand Saaremaalt, Nadja Calamnius Gotlandilt ja Sean Sigfried Stockholmi lähedalt. Autoreid seob sügav huvi fotograafia vastu, Läänemeri ning rahvusvaheline ettevõtluse ja meediaprojekt RIBS. Noored kohtusid 2016. a kevadel projekti laagris Soomes Nagu saarel, kus arenes mõte teha ühistööna näitus. Näitus „kunst ja keskkond“ on produtseeritud, kokku pandud ja levitatav noorte endi poolt. 

Näitus oli juba üleval Gotlandil ja Stockholmis ning rändab Saaremaalt edasi Ahvenamaale. Ainulaadseks teeb selle näituse see, et pildid on kahepoolsed. Ehk et vaadeldavad nii väljast tänavalt kui ka raamatukogus olles. Kahtlemata on see suurepärane võimalus näituse külastamiseks neil, kes raamatukogu lahtiolekuaegadel linna ei satu. Samuti öösel võimaldab tänavavalgustus näitusest osa saada. Näitus on kõigile tasuta. 

Lisainformatsiooni saab Facebooki lehelt RIBS - Rolling Images in Business Startups ja ribsproject.com. Näitus toimub projekti RIBS (ROLLING IMAGES IN BUSINESS STARTUPS ) raames. Projekti rahastab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fond Kesk-Läänemere Programm 2014 – 2020. RIBS projekti eesmärgiks on suurendada noorte teadmisi ettevõtlusest ja meediakirjaoskusest. Õppetöö projekti raames toimub läbi kohalike ja piiriüleste kursuste ning seminaride. Lisaks toimuvad õpilaste, õpetajate ja juhendajate vahetused. Sarnaste ettevõtlusideedega noored moodustavad piiriüleseid meeskondi ning arendavad välja oma toote või teenuse. Projekti käigus meeskonnad arendavad oma äriideid kasutades erinevaid infotehnoloogilisi vahendeid. RIBS projekti tulemusena luuakse ligi 20 rahvusvahelist ettevõtluse ja meediaga tegelevat noortemeeskonda. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar